Piekary Śląskie: budżet obywatelski

Aktualności

VIII edycja Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego – ankieta ewaluacyjna

W związku z zakończeniem i ewaluacją VIII edycji Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego chętnie poznamy Państwa opinie i sugestie na jego temat. Bedą one pomocne w ulepszaniu kolejnych edycji.

Prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety. Państwa odpowiedzi będą anonimowe, a wypełnienie zajmie Wam nie więcej niż 2-3 minuty.

Link do ankiety znajdziecie Państwo tutaj:  ankieta ewaluacyjna

Rusza głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego!

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego będzie trwało w dniach od 1 do 17 czerwca. Do wyboru będą 32 projekty związane między innymi z rekreacją, infrastrukturą czy kulturą. W tym roku równocześnie możliwe będzie oddanie głosu w Punktach Głosowania i poprzez stronę internetową www.glosowanie.piekary.pl. Zapraszamy do wyrażenia poparcia dla wybranych przez siebie inicjatyw.

Prezentacja Projektów VII edycji Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z prezentacją projektów, które przeszły pozytywną weryfikację formalną.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną udostępniamy Państwu prezentację w wersji elektronicznej.

Poniżej znajdą Państwo wersje w formacie  PDF oraz PPTX.

Dodatkowo poniżej  znajdziecie Państwo filmy promocyjne przygotowane przez jednego z projektodawców.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

BO VI edycja: Projekty: "Domki dla kotów wolno żyjących" oraz "Domki dla jeży – pomóżmy chronić ginący gatunek" zrealizowane!

W dniu dzisiejszym na terenie miasta zostały rozstawione domki dla kotów wolno żyjących oraz domki dla jeży w ramach realizacji projektów zeszłorocznego budżetu obywatelskiego pn.: „Domki dla kotów wolno żyjących”

Pełne wyniki głosowania na projekty VI edycji Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego

Szanowni Państwo przedstawiamy pełne wyniki głosowania na projekty Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego.

Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą Rady Miasta „za wybrane do realizacji uznaje się projekty, które uzyskały największą liczbę punktów, aż do wyczerpania puli środków przeznaczonych na Budżet Obywatelski”. Do realizacji wybrane zostają również projekty zajmujące dalsze lokaty, których wartość mieści się w kwocie pozostałej do rozdysponowania po wyłonieniu zwycięzców tj. łącznie do kwoty 2 000 000 złotych.

W związku z powyższym projekt, który uzyskał kolejną najwyższą liczbę punktów ale jego wartość przekraczałaby przewidzianą łączną pulę środków nie może zostać wybrany do realizacji.

 

 

 

Ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone do VI edycji BO!

Ruszyło głosowanie na projekty w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego! Mieszkańcy do tegorocznej edycji zgłosili 42 pomysły. Zachęcamy do głosowania! Przypominamy, że w tegorocznej edycji nie ma podziału na dzielnice! Każdy mieszkaniec może zagłosować na dowolne projekty w całym mieście.

Mieszkańcy w VI edycji Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego złożyli łącznie 42 projekty. Zapraszamy do zapoznania się z projektami poddanymi pod głosowanie:

Znamy ostateczną listę projektów pod głosowanie!

Szanowni Państwo,

poznaliśmy ostateczną listę projektów, które zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców w tegorocznej edycji Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego!

Głosować można od  czerwca na stronie glosowanie.piekary.pl

  • Głosowanie internetowe odbywa się: od 6 do 23 czerwca 2019 roku.
  • Głosowanie w sposób tradycyjny poprzez złożenie wypełnionej karty do głosowania w punktach głosowania odbywa się: od 6 do 17 czerwca 2019 roku.
  • Głosowanie w Punkcie (Punktach) Głosowania Internetowego odbywa się: od 6 do 21 czerwca 2019 roku.

Publiczna prezentacja projektów - zapraszamy 28 maja 2019 roku!

28 maja 2019 roku odbędzie się publiczna prezentacja dotycząca pozytywnie zaopiniowanych projektów budżetu obywatelskiego.

Spotkanie będzie polegało na prezentacji i omówieniu przez mieszkańców, projektodawców oraz pracowników Urzędu Miasta projektów Budżetu Obywatelskiego.

Miejsce spotkania: Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich, ul. Bytomska 73,

Godzina: 17:00

Termin: 28 maja 2019 roku (wtorek)

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców!

Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego

W ramach trwających obecnie przygotowań do wprowadzenia budżetu partycypacyjnego w Piekarach Śląskich, powołano Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego. Głównym celem funkcjonowania Zespołu jest wspieranie procesu wdrażania budżetu obywatelskiego czyli takiego, w którym sami mieszkańcy decydują o sposobie wydatkowania części budżetu miasta.

Pierwsze lata budżetów partycypacyjnych w Polsce – i co dalej ?

Poszerzaniu wiedzy na temat procesu partycypacji miała służyć konferencja „Pierwsze lata budżetów partycypacyjnych w Polsce. I co dalej?”, która odbyła się 29 stycznia w Pałacu Kultury Zagłębia. Przedstawicielem piekarskiego ratusza we wspomnianej konferencji był Dariusz Zaprzelski - członek zespołu koordynującego projekt piekarskiego Budżetu Partycypacyjnego.

Projekty do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego

Przedstawiamy listę projektów do realizacji wybranych przez mieszkańców w wyniku głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w Budżet Obywatelski i to zarówno tym, którzy projekty zgłosili jak i tym, którzy wzięli udział w głosowaniu. Choć tylko część projektów zostanie zrealizowana, to wyrazy uznani i szacunku należą się wszystkim osobom, które podzieliły się z mieszkańcami swoimi pomysłami i poddały je społecznej weryfikacji.

Głosujemy do niedzieli !

Do najbliższej niedzieli, tj. 26. października, można głosować na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie trwa od 18 października. Każdy mieszkaniec może oddać głos na propozycje, które jego zdaniem są najbardziej potrzebne w jego dzielnicy. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w 2015 roku.

Jak Głosować ? Krok po kroku 2014

 

Już w najbliższą sobotę 18. października rozpoczyna się głosowanie nad projektami w ramach Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego i potrwa do niedzieli 26. października. Przez dziewięć dni każdy mieszkaniec będzie mógł oddać głos na projekty, które jego zdaniem, są najbardziej potrzebne dla jego dzielnicy. Karty dostępne będą w Punktach Głosowania od 18. października oraz na stronie www.obywatelski.piekary.pl, skąd będzie je można pobrać i wydrukować. Wypełnione karty należy wrzucić do urny w Punktach głosowania. Poniżej przedstawiamy informacje jak głosować, by głos był ważny.

Wszyscy do urn ! - Startujemy już w sobotę.

Wkraczamy w kluczowy etap Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie na projekty, które przeszły pozytywną weryfikację, odbywać się będzie od soboty 18. października do niedzieli 26. października 2014 roku (z sobotami i niedzielami włącznie), w godzinach pracy placówek, ale nie krócej niż od 9.00 do 17.00. Dodatkowe punkty do głosowania czynne będą od 20. października do 24. października 2014r. w czasie godzin pracy wyznaczonych placówek.

 

 

Piekarski Budżet Obywatelski – startujemy

Ruszył pierwszy Piekarski Budżet Obywatelski. Prezentujemy stronę internetową, która pomoże Państwu skonkretyzować Wasze pomysły, spisać je na formularzu i dostarczyć do nas, byśmy już wkrótce razem decydowali o ich realizacji. Formalnie propozycje można będzie składać od 5. czerwca do 18. lipca. Ale już teraz warto przemyśleć, jaki projekt poprawi jakość życia w Państwa okolicy.

Rada Miasta przyjęła uchwałę o budżecie obwatelskim

27 marca 2014 roku Rada Miasta Piekary Śląskie przyjęła uchwałę w sprawie konsultacji z mieszkańcami Piekar Śląskich w sprawie części wydatków z budżetu Miasta Piekary Śląskie. Pod rozbudowanym tytułem kryją się zasady i regulacje dotyczące wprowadzenia w mieście budżetu obywatelskiego. Wszystkie dokumenty w tej sprawie: Uchwała Rady Miasta oraz Zarządzenie Prezydenta Miasta znajdziecie Państwo na niniejszej stronie w zakładce DO POBRANIA.

Piekarski Budżet Obywatelski – zróbmy to razem

Rozpoczynamy realizację pierwszego Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszam do udziału w tym przedsięwzięciu wszystkich mieszkańców Piekar Śląskich. To Wy będziecie wybierać projekty, na które gmina wyda część pieniędzy z budżetu. Chciałbym, żebyśmy wspólnie doprowadzili do realizacji Waszych pomysłów. Piekarski Budżet Obywatelski pokazuje, że miasto to nasza wspólna sprawa.

Stanisław Korfanty

Prezydent Piekar Śląskich