Piekary Śląskie: budżet obywatelski

Aktualności

Jak Głosować ? Krok po kroku 2014

 

Już w najbliższą sobotę 18. października rozpoczyna się głosowanie nad projektami w ramach Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego i potrwa do niedzieli 26. października. Przez dziewięć dni każdy mieszkaniec będzie mógł oddać głos na projekty, które jego zdaniem, są najbardziej potrzebne dla jego dzielnicy. Karty dostępne będą w Punktach Głosowania od 18. października oraz na stronie www.obywatelski.piekary.pl, skąd będzie je można pobrać i wydrukować. Wypełnione karty należy wrzucić do urny w Punktach głosowania. Poniżej przedstawiamy informacje jak głosować, by głos był ważny.

Jak głosować ? Krok po kroku.

1. Wybierz kartę do głosowania zawierającą listę projektów z okręgu w którym mieszkasz - kartę można pobrać w Punkcie Głosowania (lista dostępna tutaj) lub ze strony www.obywatelski.piekary.pl. Karty dostępne będą od 18 października.

2. Wpisz na karcie swoje dane osobowe

3. Przeczytaj jakie zadania proponuje się do wykonania w 2015 roku.

4. Zanim zagłosujesz zastanów się, które projekty Twoim zdaniem są najbardziej potrzebne – wybierz najlepsze.

5. Jeżeli już podjąłeś decyzję zagłosuj – wpisując w kratkę obok wybranego projektu odpowiednią ilość punktów:

3 punkty – dla najlepszego Projektu

2 punkty – dla drugiego

1 punkt – dla trzeciego.

6. Wypełniona kartę do głosowania należy wrzucić do urny znajdujących w Punktach Głosowania lub przesłać na adres Urzędu Miasta Piekary Śląskie, ul. Bytomska 84, 41-940 Piekary Śląskie najpóźniej do 26 października 2014r.

Każdy mieszkaniec może oddać głos tylko raz! Jeżeli zagłosujesz więcej niż jeden raz, wtedy wszystkie Twoje głosy zostaną uznane za nieważne.

Głos jest nieważny jeśli zagłosujesz na więcej niż trzy projekty.

Żeby zwiększyć szansę na realizację swojego projektu możesz głosować tylko na jeden projekt i przyznać mu maksymalnie 3 punkty.

Osoby małoletnie, muszą dołączyć zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

Lista Projektów, które zdobyły najwięcej głosów i będą realizowane w 2015 roku, zostanie ogłoszona do 31 października 2014r.

Zasady głosowania ustaliła Rada Miasta Piekary Śląskie uchwałą z dnia 27 marca 2014r.