Piekary Śląskie: budżet obywatelski

Aktualności

Spotkanie w sprawie budżetu obywatelskiego

Macie pomysły co zmienić w swoim otoczeniu? A może chcielibyście zasugerować zmiany w Piekarskim Budżecie Obywatelskim? Okazja do tego nadarzy się już wkrótce podczas spotkania konsultacyjnego z mieszkańcami właśnie w sprawie budżetu partycypacyjnego na rok 2018.

Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj zaprasza na konsultacje dotyczące przyszłorocznej edycji Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. Pierwsze spotkanie konsultacyjne odbędzie się we wtorek, 15 listopada o godz. 17.00 w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73.

- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, chętnych do tworzenia nowych zasad konsultacji społecznych, jakim jest Piekarski Budżet Obywatelski. Liczymy na zgłaszanie nowych propozycji i uwagi mieszkańców. Będziemy chcieli dowiedzieć się, co należy zmienić w budżecie obywatelskim na rok 2018 - tłumaczy radny Maciej Czempiel, jeden z prowadzących spotkanie.

Oprócz radnego na pytania mieszkańców odpowiadać będzie Agnieszka Grzona - koordynator ds. Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. 

W ubiegłorocznej edycji Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego do rozdysponowania na projekty mieszkańców przeznaczono 2 mln złotych. Łącznie do realizacji zostało wybranych 14 projektów w ośmiu okręgach głosowania, w tym jeden projekt ponadlokalny. Realizacja wszystkich projektów odbędzie się w 2017 roku.