Piekary Śląskie: budżet obywatelski

Aktualności

Projekty pozytywnie zweryfikowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z listą projektów pozytywnie zweryfikowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Prezentacje projektów, na których autorzy pomysłów będą mieli okazję przedstawić je mieszkańcom, rozpoczynamy już 29 września, osobno w każdej dzielnicy (Harmonogram spotkań). Na najlepsze Państwa zdaniem projekty będzie można głosować w dniach 18 – 26 października.

Do Budżetu Obywatelskiego wpłynęło w sumie 119 projektów – autorzy 13 projektów, które były zbieżne pod względem zakresu działań postanowili połączyć swoje pomysły. Projekty te zostały oznaczone jako „PROJEKTY ŁĄCZONE” – stad zamiast kolejnych jedenastu mamy pięć projektów. Dzięki temu, że połączyły się grupy popierające pomysły, wzrastają szanse na ich realizację.

11 ze złożonych projektów zostało zaopiniowane jako niemożliwe do realizacji ze względów formalnych – koszt ich realizacji przekraczał wyznaczoną w okręgu kwotę, projekty znajdowały się na terenie nie należącym do gminy lub brak był możliwości lokalizacji projektu. Autor jednego z projektów zrezygnował z jego realizacji. Lista projektów zaopiniowanych jako niemożliwe do realizacji poniżej.

W tabelach zawartych na stornie www.obywatelski.piekary.pl znajduje się tytuł projektu wraz z krótkim opisem przedstawionym przez autorów zaś w załączniku znajduje się pełny opis projektu. Kwota jaka została podana w tabeli, wynika z wyliczeń stosownych wydziałów Urzędu Miasta.

LISTA PROJEKTÓW ZAOPINIOWANYCH JAKO NIEMOŻLIWE DO REALIZACJI W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO