Piekary Śląskie: budżet obywatelski

Aktualności

Wstępne wyniki ankiet dotyczących zmian w BO – część I

Trwają konsultacje społeczne z mieszkańcami Piekar Śląskich mające na celu zebranie opinii na temat zmian zasad wydatkowania piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. Konsultacje potrwają do 31 sierpnia, a w formie warsztatów aż do 15 września 2022. Liczymy na Waszą opinię i sugestie! Do tej pory wypełniając ankiety wypowiedziało się 1,5 tysiąca respondentów.


Konsultacje społeczne mają na celu zebranie opinii mieszkańców na temat zmian w piekarskim Budżecie Obywatelskim. Po oddaniu głosów przez 1500 osób znane są już pierwsze wyniki. Prezentujemy schematy kołowe z udzielonymi odpowiedziami na dwa pierwsze pytania:

 

 

 

Ankietę w wersji elektronicznej można wypełnić – Ankieta w sprawie zmian w piekarskim Budżecie Obywatelskim.

Swoje uwagi i opinie można przesłać na adres konsultacjebo@piekary.pl

Do kontaktu i przekazywania swoich opinii bezpośrednio zapraszają:

  • Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta, tel. 608198518, mail: wesolowski.te@gmail.com
  • Maciej Czempiel – Przewodniczący Komisji Budżetowo-Gospodarczej Rady Miasta, tel. 501453942, mail: mbczempiel@gazeta.pl,   dyżur radnego – poniedziałek godz. 14.00 – 14.45, Urząd Miasta ul. Bytomska 84 (pok. 203)

Opinie i uwagi oraz wypełnioną ankietę można przesyłać do 31 sierpnia br. Natomiast, w środę 7 września o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczną się warsztaty podsumowujące konsultacje. Warsztaty prowadzone będą przez Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej „Bona Fides”.