Piekary Śląskie: budżet obywatelski

Aktualności

Głosowanie III edycja - Zaczynamy już w poniedziałek !

Od 13 do 19 czerwca mieszkańcy mogą oddać swój głos na wybrany przez siebie projekt zgłoszony w III edycji Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

Już w najbliższy poniedziałek, 13 czerwca rozpoczyna się głosowanie nad pomysłami mieszkańców zgłoszonymi w ramach Piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa do niedzieli, 19 czerwca. Przez siedem dni każdy mieszkaniec będzie mógł oddać głos na projekty, które jego zdaniem, są najbardziej potrzebne dla jego dzielnicy.

Karty do głosowania dostępne będą w punktach głosowania od 13 czerwca oraz na stronie www.obywatelski.piekary.pl, skąd będzie je można pobrać i wydrukować. Wypełnione karty należy wrzucić do urny w Punktach Głosowania.

Nowością w tej edycji budżetu obywatelskiego jest głosowanie internetowe.

Jak głosować ? Masz dwie możliwości!

Chcesz zagłosować internetowo? Wejdź na stronę zaglosuj.piekary.pl lub glosowanie.piekary.pl, wybierz swój okręg, zapoznaj się z każdym projektem w Twojej dzielnicy i oddaj swój głos!

Wybierasz wersję papierową? Sięgnij po kartę do głosowania zawierającą listę projektów z okręgu, w którym mieszkasz - kartę można pobrać w Punkcie Głosowania lub ze strony www.obywatelski.piekary.pl. Karty dostępne będą od 13 czerwca. Wpisz na karcie swoje dane osobowe, w tym NUMER PESEL. Przeczytaj, jakie zadania proponuje się do wykonania w 2017 roku.

Jeżeli już podjąłeś decyzję, która inwestycja jak Twoim zdaniem najlepsza - zagłosuj – wpisując w kratkę obok wybranego projektu odpowiednią liczbę punktów: 3 punkty – dla najlepszego pomysłu, 2 punkty – dla drugiego, 1 punkt – dla trzeciego.

Wypełnioną kartę do głosowania należy wrzucić do urn znajdujących w punktach głosowania lub przesłać na adres Urzędu Miasta Piekary Śląskie, ul. Bytomska 84, 41-940 Piekary Śląskie - najpóźniej do 19 czerwca.

PAMIĘTAJ! Każdy mieszkaniec może oddać głos tylko raz! Jeżeli zagłosujesz więcej niż jeden raz, wtedy wszystkie Twoje głosy zostaną uznane za nieważne. Głos jest nieważny, jeśli zagłosujesz na więcej niż trzy projekty.


Żeby zwiększyć szansę na realizację swojego projektu możesz głosować tylko na jeden projekt i przyznać mu maksymalnie 3 punkty.

- Co istotne, osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w głosowaniu, ale muszą dołączyć zgodę rodziców lub opiekunów prawnych - zaznacza Agnieszka Grzona, koordynator ds. budżetu obywatelskiego.

Lista projektów, które zdobyły najwięcej głosów i będą realizowane w przyszłym roku zostanie ogłoszona do 5 lipca.

Zasady głosowania ustalili radni uchwałą z 26 lutego 2016 roku: Uchwała dla Budżetu Obywatelskiego 2016

Punkty Główne do Głosowania:


Głosowanie w tych Punktach odbywać się będzie od poniedziałku 13 czerwca do niedzieli 19 czerwca 2016 roku (z sobotą i niedzielą włącznie), w godzinach pracy placówek, ale nie krócej niż od 10.00 do 16.00.

1) Urząd Miasta Piekary Śląskie, ul. Bytomska 84,
2) Dzielnicowy Dom Kultury w Dąbrówce Wielkiej, ul. Szymanowskiego 2b,
3) Dzielnicowy Dom Kultury w Brzezinach Śląskich, ul. Roździeńskiego 99,
4) Ośrodek Kultury Andaluzja, ul. Oświęcimska 45,
5) Filia Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze, ul. Tarnogórska 49,
6) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Olimpijska 3.

Dodatkowe Punkty Głosowania otwarte będą od 13 czerwca do 17 czerwca w czasie godzin pracy poniższych placówek:

1) Miejskie Gimnazjum nr 1, ul. Armii Krajowej 2,
2) Miejskie Gimnazjum nr 2, ul Popiełuszki 8,
3) Miejskie Gimnazjum nr 4, ul. Skłodowskiej Curie 108,
4) Miejska Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Waculika 10,
5) Miejska Szkoła Podstawowa nr 14, ul. Bednorza 29/31,
6) Miejska Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Chopina 11,
7) Miejska Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Szpitalna 9,
8) Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 1, ul. Tarnogórska 40, 41-945,
9) Miejska Szkoła Podstawowa nr 15, ul. Kotuchy 40,
10) Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Kalwaryjska 62d,
11) Filia Miejskiej Biblioteki nr 9, ul. Jana Pawła II 81.